Opäť meníme históriu automobilového osvetlenia!
Prvé náhradné LED H4/H7 svetelné zdroje spôsobilé na bezpečnú a spoľahlivú prevádzku v cestnej premávke v Slovenskej republike.

NIGHT BREAKER LED

Čo znamená byť inovátorom?

Pozrite sa na video

NIGHT BREAKER LED

Prinášame svetlo do života

Revolúcia v technológii a dizajne: Prvé náhradné svetelné zdroje LED H4/LED H71 spoločnosti OSRAM, ktoré sú spôsobilé na bezpečnú a spoľahlivú prevádzku v cestnej premávke v Slovenskej republike, sú priekopníkom v inováciách. Svetelné zdroje NIGHT BREAKER H4/H7 LED získali osvedčenie o vnútroštátnom typovom schválení komponentu a je ich tak možné montovať ako zákonnú náhradu stretávacích/diaľkových halogénových autožiaroviek do čelných svetlometov schválených typov vozidiel. Spoločnosť OSRAM, ktorá je jednotkou v segmente automobilového osvetlenia, vyvinula od základu novú LED žiarovku NIGHT BREAKER LED a podrobila ju dôkladným testom. Svetelný zdroj NIGHT BREAKER LED bol schválený Spolkovým úradom pre motorovú dopravu (KBA) na použitie v celom rade svetlometov a typoch vozidiel a po kontrole súladu nemeckých podkladov slovenskou stranou bol schválený aj Ministerstvom dopravy SR. Teraz tak máte aj vy príležitosť využiť najmodernejšiu osvetľovaciu LED technológiu NIGHT BREAKER LED so špičkovým svetelným výkonom. Úplne nový zážitok z jazdy cez deň aj v noci.

První náhradní "LED žárovka" společnosti OSRAM, která splňuje zákonné požadavky pro použití na veřejných komunikacích
Vítěz Německé ceny za inovaci 2021
NIGHT BREAKER LED

Autožiarovky, ktoré menia históriu

LED technológia pre každého

Dočkáte sa lepšej viditeľnosti a zároveň minimalizujete oslnenie všetkých ostatných účastníkov cestnej premávky. Tieto výkonné "LED žiarovky" s chladne bielym svetlom podobným dennému svetlu osvietia vozovku s až o 230 % vyšším jasom2. A navyše posunú vzhľad vášho vozidla na vyššiu úroveň! V porovnaní s bežnými halogénovými žiarovkami sú "LED žiarovky" NIGHT BREAKER LED lepšie aj čo do odolnosti proti vibráciám a tiež majú až 5× dlhšiu životnosť, takže s nimi najazdíte naozaj veľa kilometrov. Kvalita, ktorú očakávate od spoločnosti OSRAM – vyrobené v certifikovanom závode spoločnosti OSRAM v Taliansku. Spoznajte výhody LED technológie!

Podrobné pokyny k inštalácii Najčastejšie otázky a odpovede

NIGHT BREAKER LED

Prvý schválený LED svetelný zdroj do predných svetlometov spoločnosti OSRAM – pre dodatočnú montáž, ako náhrada halogénových autožiaroviek

NIGHT BREAKER LED

NIGHT BREAKER LED

Vidieť ďalej. Zareagovať skôr.

NIGHT BREAKER LED

Dlhšia životnosť. Menej času v autoservise.

NIGHT BREAKER LED

Solídna istota, na ktorú sa môžete spoľahnúť.

Postup pri výmene halogénovej žiarovky za LED žiarovku OSRAM

Dôležité kroky PRED nakupom LED žiaroviek

Ukážka čísla typového schválenia svetlometu na jeho vnútornej strane
Ukážka čísla typového schválenia svetlometu na jeho vnútornej strane

Ukážka čísla typového schválenia svetlometu na jeho vnútornej strane

Ukážka čísla typového schválenia svetlometu na jeho vnútornej strane

KROKY PRED NÁKUPOM

Skontrolujte typ a model vozidla (najlepšie podľa osvedčenia o evidencii vozidla) a číslo schválenia svetlometov (kontrolou svetlometov)

 • V našom zozname schválených vozidiel (Zoznam kompatibility) si skontrolujte, či v ňom je vaše vozidlo uvedené. Porovnajte typ a model vozidla, rok výroby a tiež číslo homologácie svetlometov v stĺpci "Schvaľovacie číslo svetlometov". Začína písmenom "E" a jednou alebo dvoma číslicami v krúžku a potom pokračuje poradím 4 alebo 5 číslic. Je uvedené buď na tele svetlometu, v motorovom priestore, alebo na okraji skla svetlometu. Toto číslo sa musí zhodovať s číslom v zozname!
 • Pri type H7 skontrolujte, či je LED žiarovka schválená pre stretávacie alebo aj diaľkové svetlá podľa symbolu uvedeného vedľa čísla homologácie svetlometov. Pokiaľ sú schválené obe verzie, môžete inštalovať nové LED žiarovky ako pre stretávacie, tak pre diaľkové svetlá.
 • V zozname schválených vozidiel (Zoznam kompatibility) si ďalej zistite, či na inštaláciu budete potrebovať dokúpiť adaptér (LEDriving ADAPTER) na uchytenie LED žiarovky, krytku (CAP) a/alebo eliminátor chybových hlásení (LEDriving SMART CANBUS / ERROR CANCELER). Pri type H4 nie je potrebné žiadne montážne príslušenstvo.
 • POZOR: Pre legálne použitie LED žiaroviek OSRAM na pozemných komunikáciách je povolená iba kombinácia LED žiaroviek OSRAM NIGHT BREAKER LED v spojení s oficiálnym príslušenstvom OSRAM - LEDriving ADAPTER, LEDriving CAP a LEDriving SMART CANBUS / ERROR CANCELER (ak je vyžadované)! V prípade použitia iných kombinácií ide o nelegálne použitie, môže hroziť trvalé poškodenie elektroinštalácie vášho vozidla alebo krátenie poistného plnenia!
 • Slovenskí distribútori zohľadňujú miestne právne predpisy a označujú krabičku komponentu s náhradnými LED svetelným zdrojmi samolepkou so značkou typového schválenia komponentu, na ktorom je uvedené číslo tohto schválenia - MD SR 27MD N-01863 (H4) alebo 27MD N-01864 (pre H7). Pre legálnu inštaláciu musí byť tento štítok nalepený na prívodnom kábli LED žiarovky.
 • Pokiaľ si nové LED žiarovky OSRAM zakúpite a necháte namontovať v odbornom servise, získate predĺženú 5-ročnú záruku.

Zoznam kompatibility pre NIGHT BREAKER LED

Zoznam kompatibilných vozidiel sa môže líšiť podľa krajiny, v ktorej boli náhradné LED svetelné zdroje schvaľované. Kompletné zoznamy pre jednotlivé krajiny nájdete TU.

Náhradné LED svetelné zdroje NIGHT BREAKER LED sú v Slovenskej republike schválené5 pre použitie v svetlometoch týchto vozidiel:

Zoznam vozidiel kompatibilných s náhradnými LED svetelnými zdrojmi H7-LED

Zoznam vozidiel kompatibilných s náhradnými LED svetelnými zdrojmi H4-LED

Nie je vaše auto alebo krajina, v ktorej je vaše auto registrované, na zozname?

Na rozšírení neustále pracujeme. Najnovšie informácie sa dozviete na našich sociálnych sieťach!

Facebook YouTube

Kde môžete kúpiť náhradné LED svetelné zdroje OSRAM NIGHT BREAKER H4/H7 LED:

Kúpiť H4 na BBN.sk

Kúpiť H7 na BBN.sk

Kúpiť H4 na LUXLINE.sk

Kúpiť H7 na LUXLINE.sk

Kúpiť H4 na AUTOKELLY.sk

Kúpiť H7 na AUTOKELLY.sk

Kúpiť H4 na ALZA.sk

Kúpiť H7 na ALZA.sk

Prehľad všetkých legálnych a kompatibilných produktov

Dalšie kroky PO nákupe a inštalácii LED žiaroviek

Štítok OSRAM Trust a štítok so značkou typového schválenia komponentu 27MD N-01863 (pre H4) / 27MD N-01864 (pre H7) nájdete na vonkajšej strane krabičky komponentu.
Výrobný štítok výrobcu s kódom K2023 (pre H4) / K1821 (pre H7) nájdete vo vnútri krabičky komponentu.

Štítok OSRAM Trust a štítok so značkou typového schválenia komponentu 27MD N-01863 (pre H4) / 27MD N-01864 (pre H7) nájdete na vonkajšej strane krabičky komponentu.

Výrobný štítok výrobcu s kódom K2023 (pre H4) / K1821 (pre H7) nájdete vo vnútri krabičky komponentu.

KROKY PO NÁKUPE A INŠTALÁCII

Skontrolujte pravosť LED žiarovky NIGHT BREAKER H4/H7 LED, nalepte výrobný štítok výrobcu, nalepte štítok so značkou typového schválenia komponentu a nakoniec nechajte svetlomety odborne skontrolovať a prípadne nastaviť

 • Naskenujte QR kód na nálepke OSRAM Trust na obale LED žiaroviek NIGHT BREAKER H4/H7 LED alebo zadajte 7miestny kód do aplikácie OSRAM Trust.
 • Na svetlomet alebo v jeho blízkosti nalepte výrobný štítok výrobcu, na ktorom je uvedené číslo schválenia K1821 (pre H7) alebo K2023 (pre H4) a logo OSRAM. Samolepku s výrobným štítkom výrobcu nájdete vnútri krabičky komponentu NIGHT BREAKER H4/H7 LED.
 • Okolo prívodného kábla náhradného svetelného LED zdroja nalepte samolepku so značkou typového schválenia komponentu, na ktorom je uvedené číslo tohto schválenia - MD SR 27MD N-01863 (H4) alebo 27MD N-01864 (pre H7). Samolepka so značkou typového schválenia komponentu sa nachádza na krabičke komponentu NIGHT BREAKER H4/H7 LED.
 • Nakoniec nezabudnite: Každé vozidlo po montáži komponentu (náhradného LED svetelného zdroja NIGHT BREAKER H4/H7 LED) musí plniť príslušné technické požiadavky na montáž osvetlenia a odrazových skiel, preto po inštalácii LED žiaroviek v obi dvoch svetlometoch nechajte svetlomety odborne skontrolovať a nastaviť, aby ste zbytočne neoslňovali protiidúce vozidlá. LED žiarovky majú násobne väčšiu svietivosť ako žiarovky halogénové!
 • Šťastnú cestu!

Revolúcia na slovenských cestách

Legálna výmena halogénových žiaroviek za LED žiarovky H7 alebo H4

Prvá skutočne legálna LED žiarovka OSRAM pre bežné použitie na pozemných komunikáciách vyvinutá jednotkou v oblasti automobilového osvetlenia. Nechajte si ju nainštalovať odborníkom priamo v servise alebo si ju zakúpte online.

Ako upgradovať - návod krok za krokom

Viac informácií o NIGHT BREAKER H4 LED

Viac informácií o NIGHT BREAKER H7 LED

Technická podpora pre Slovensko

NIGHT BREAKER H7-LED
NIGHT BREAKER LED

Obal komponentu NIGHT BREAKER H7 LED5

Návody a osvedčenia na stiahnutie

Na nás sa môžete spoľahnúť - až 5 rokov záruka OSRAM

Na všetky "LED žiarovky" NIGHT BREAKER LED sa vzťahuje 4-ročná záruka OSRAM odo dňa zakúpenia. Na "LED žiarovky" NIGHT BREAKER LED, ktoré boli zakúpené a nainštalované v odbornom servise, sa vzťahuje jeden rok záruky navyše, čo znamená až 5 rokov záruky OSRAM.

Spoločnosť OSRAM a.s. poskytuje na LED žiarovku NIGHT BREAKER H4/H7 LED, zakúpenú na Slovensku, nadštandardnú záruku 4 roky na výrobné chyby pri nekomerčnom používaní produktu. Dátum nákupu bude preukázaný daňovým dokladom (pokladničný blok, faktúra) v slovenčine, preukazujúcim nákup LED žiarovky NIGHT BREAKER H4/H7 LED vystaveným predávajúcim so sídlom alebo miestom podnikania v Slovenskej republike. Ďalší rok záruky navyše poskytne OSRAM v prípade, že náhrada halogénových žiaroviek H4/H7 za NIGHT BREAKER H4/H7 LED bola vykonaná v odbornom autoservise v SR, ktorý následne skontroluje a prípadne nastaví aj svetlomety vozidla. Montáž v autoservise treba opäť preukázať daňovým dokladom.

Poznámka: Udávaná doba životnosti NIGHT BREAKER H4/H7 LED (Tc) je 2500 h. Koľko rokov bude LED žiarovka slúžiť, záleží teda na počte kilometrov najazdených s rozsvietenými svetlami.

Viac o záručnom procese na NIGHT BREAKER LED

Vymeniť bežné halogénové autožiarovky za LED – takto jednoduché to je

Kliknutím zobrazíte inštalačné videá

Tu zistíte, či sú LED žiarovky NIGHT BREAKER LED schválené na použitie vo vašej krajine a pre vaše vozidlo a či je na inštaláciu potrebné použiť aj ADAPTÉR LEDriving alebo dve jednotky SMART CANBUS LEDriving. Pred inštaláciou sa zoznámte s návodom na použitie: Stiahnuť návod pre H7 (PDF) Stiahnuť návod pre H4 (PDF)

Žiarovky si môžete do väčšiny automobilov ľahko nainštalovať sami, stačí iba trochu zručnosti a skúseností. V našich inštruktážnych filmoch vám ukážeme, ako správne postupovať pri inštalácii krok za krokom.

V miestnom autoservise vám pochopiteľne ponúknu komplexné služby pre údržbu automobilu a odborne vám žiarovky nainštalujú.

Inštalácia NIGHT BREAKER LED H7 do vozidla VW Polo

Inštalácia NIGHT BREAKER LED H7 do vozidla BMW 2

Rozdiel, ktorý poznáte vždy, keď zasadnete za volant

Neváhajte a vymeňte halogénové žiarovky za LED žiarovky!

Halogénové autožiarovky alebo NIGHT BREAKER LED?

To je jasné!

Máte nejaké ďalšie otázky?
Odpoveď možno nájdete v časti Najčastejšie otázky a odpovede:


 • Prvá náhradná LED žiarovka spoločnosti OSRAM schválená na použitie v cestnej premávke na Slovensku1
 • Až o 230 % viac jasu2
 • Až 5-krát dlhšia životnosť3

1 Schválený LED svetelný zdroj H7/H4 pre rôzne krajiny. Pred nákupom si tu overte dostupnosť vo vašej krajine, pre vaše vozidlo a podmienky použitia.
2 V porovnaní s minimálnou požiadavkou ECE R112. Okrem toho navyše o 50 % menšie oslnenie.
3 V porovnaní s halogénovými žiarovkami.

Spoločnosť OSRAM ponúka svojim zákazníkom takzvaný program dôvery, ktorý vám garantuje nákup originálneho LED výrobku OSRAM. Vďaka tomuto programu môžete odhaliť falzifikáty. Ďalšie podrobnosti nájdete tu: Program OSRAM Trust

Konštrukcia LED žiarovky OSRAM NIGHT BREAKER LED je jedinečná unikátnym spojením dvoch funkcií – „odvodu tepla“ a „optimálnou konštrukciou“. Telo svetelného zdroja je osadené ľadkou kompaktnej veľkosti pre dosiahnutie optimálne presnej montáže do svetlometu a výborných svetelno-technických parametrov.

Okrem toho sú LED žiarovky odolné proti vibráciám, ktorým sú vystavené, napríklad od nerovného povrchu vozovky.

Za každý výrobok OSRAM hovorí jeho kvalita a výkonové parametre. Kopírovanie výrobkov bohužiaľ dosiahlo takú úroveň, že je ťažké vizuálne rozlíšiť originál od falzifikátu.

Spoločnosť OSRAM preto integrovala do svojho výrobného procesu bezpečnostné prvky, ktoré umožňujú overiť pravosť vašich žiaroviek on-line v dvoch jednoduchých krokoch.

Spoločnosť OSRAM poskytuje na všetky LED žiarovky NIGHT BREAKER LED štvorročnú záruku. Jeden rok záruky navyše je možné získať, ak sú LED žiarovky NIGHT BREAKER zakúpené a inštalované v odbornom servise. Viac informácií nájdete: tu.

Schvaľovanie LED žiaroviek NIGHT BREAKER LED pre použitie v cestnej premávke je pri každom modeli vozidla spojené s rozsiahlou administratívou. V tejto chvíli preto nedokážeme uviesť konkrétny časový odhad. Spoločnosť OSRAM však neustále pracuje na ďalšom vývoji.

Schvaľovanie LED žiaroviek NIGHT BREAKER LED pre použitie v cestnej premávke je pri každom modeli vozidla spojené s rozsiahlou administratívou. V tejto chvíli preto nedokážeme uviesť konkrétny časový odhad. Spoločnosť OSRAM však neustále pracuje na ďalšom vývoji. Aktuálny zoznam krajín a vozidiel nájdete vždy tu.

Schválenie v iných krajinách sa odvíja od konkrétnej právnej situácie v danej krajine a od toho, v akej miere uznávajú homologáciu. Spoločnosť OSRAM nemôže v tomto ohľade urobiť žiadne všeobecne platné vyhlásenie. Aktuálny zoznam krajín si môžete pozrieť tu.

 • Na svetlomet alebo do motorového priestoru v blízkosti svetlometu nalepte dodanú samolepku výrobného štítku výrobcu, na ktorom je uvedené číslo ABG: K1821 (pre H7) alebo ABG: K2023 (pre H4) a logo OSRAM. Samolepku s výrobným štítkom výrobcu nájdete vnútri krabičky náhradného LED svetelného zdroja NIGHT BREAKER H4/H7 LED.
 • Okolo kábla vedúceho zo svetelného LED zdroja ku konektoru nalepte samolepku so značkou typového schválenia komponentu, na ktorom je uvedené číslo schválenia komponentu MD SR 27MD N-01863 (H4) alebo 27MD N-01864 (pre H7). Samolepka so značkou typového schválenia komponentu sa nachádza na krabičke komponentu NIGHT BREAKER H4/H7 LED.
 • Vylepenie štítkov je povinné pre legálne použitie náhradných LED svetelných zdrojov.

V takom prípade sa obráťte na náš zákaznícky servis. O homologizácii neprídete.

U vozidiel, ktoré sú oficiálne schválené pre inštaláciu LED žiaroviek NIGHT BREAKER LED, boli LED žiarovky schválené podľa normy ECE R112. U vozidiel, ktoré nie sú v zozname kompatibility spoločnosti OSRAM, môže mať inštalácia žiaroviek a ich používanie v cestnej premávke za následok stratu technického preukazu a poistného krytia.

Nie, zákony krajiny, v ktorej je vozidlo zaregistrované, platia aj v zahraničí. To znamená, že nie je možné mať výhrady k vozidlu v krajine, v ktorej nie je zaregistrované. Výnimkou sú krajiny s ľavostrannou prevádzkou (napr. Veľká Británia). Tu musí vodič vrátiť do vozidla halogénové žiarovky, aj keď bude jeho vozidlo zaregistrované v krajine, v ktorej má vodič trvalé bydlisko.

Spoločnosť OSRAM nepredpokladá, že by sa objavili otázky zo strany staníc technickej kontroly alebo polície. Avšak, ak by takáto situácia nastala, môžete sa so žiadosťou o pomoc obrátiť buď emailom na zákaznický servis spoločnosti OSRAM.

Homologizačné číslo svetlometu sa nachádza priamo na svetlomete - buď na prednom skle, alebo na zadnom krytu, prípadne na nálepke na krytu svetlometu. Príklady umistnenia homologizačného čísla nájdete tu Zodpovedajúce schvaľovacie číslo svetlometov musí pre legálnu inštaláciu byť zhodné so zoznamom kompatibility.

Vo väčšine prípadov sú schválené len stretávacie svetlá. V niektorých prípadoch a pre náhradné svetelné LED zdroje H4 sú schválené aj diaľkové svetlá. Podrobnosti nájdete v zozname kompatibility.

Každé vozidlo po montáži komponentu (náhradného LED svetelného zdroja NIGHT BREAKER H4/H7 LED) musí plniť príslušné technické požiadavky na montáž osvetlenia a odrazových skiel, preto po inštalácii LED žiaroviek v obi dvoch svetlometoch nechajte svetlomety odborne skontrolovať a nastaviť v autoservise, aby ste zbytočne neoslňovali protiidúce vozidlá. LED žiarovky majú násobne väčšiu svietivosť ako žiarovky halogénové!

V prípade akýchkoľvek otázok kontaktujte prosím zákaznický servis spoločnosti OSRAM. Je možné, že na inštaláciu LED žiaroviek bude potrebné použiť príslušenstvo.

Na inštaláciu a legálne použitie LED žiaroviek v rôznych typoch automobilov môže byť potrebné inštalovať aj adaptér (LEDriving Adapter), rezistor (LEDriving Smart Canbus) alebo gumovú krytku (LEDriving Cap). Upozornenie: iba originálne príslušenstvo OSRAM v spojení s LED žiarovkami NIGHT BREAKER LED je schválené pre použitie v cestnej premávke.

Spoločnosť OSRAM ponúka svojim zákazníkom zoznam vozidiel podľa krajiny s podrobným prehľadom príslušných modelov vozidiel, testovaných svetlometov a požadovaného montážneho príslušenstva.

Rezistory LEDriving Smart Canbus sa líšia podľa konkrétneho typu vozidla.

Áno, pretože inak schválenie pre prevádzku na pozemných komunikáciách neplatí.

Montážne príslušenstvo ponúkané spoločnosťou OSRAM otestovali oficiálne skúšobné ústavy v kombinácii s LED žiarovkami a svetlometmi a toto príslušenstvo je výslovne požadované na získanie schválenia pre prevádzku na pozemných komunikáciách.

Homologácia je garantovaná výlučne v spojení s rezistorom LEDriving Smart Canbus, prípadne LEDriving Error Canceler, pokiaľ je tak uvedené v zozname kompatibility vozidiel.

Spoločnosť OSRAM vykonala požadované skúšky elektromagnetickej kompatibility, ktoré úspešne splnila (podľa ECE R10).

Nie, rezistor LEDriving Smart Canbus vyvinutý spoločnosťou OSRAM má v sebe zabudovanú aj ďalšiu potrebnú elektroniku.

Áno, v týchto prípadoch je otočená poloha svietidla správna na dosiahnutie najlepšieho výkonu.

Upozornenie na použitie:
Prechodom z halogénových žiaroviek na LED žiarovky môže dôjsť k zmenám v procese odmrazovania a odhmlievania svetlometov.

1 Platí iba pre príslušné krajiny, v ktorých je LED žiarovka homologovaná, a pre modely vozidiel a funkcie svetiel na aktuálnom zozname kompatibility. Presné podmienky nájdete tu.
2 V porovnaní s minimálnymi požiadavkami ECE R112. O 50% menšie oslnenie.
3 V porovnaní s halogénovými žiarovkami
4 Viac informácií o záruke OSRAM OSRAM záruka
5 Schválená je iba kombinácia LED žiaroviek OSRAM NIGHT BREAKER v spojení s oficiálnym príslušenstvom OSRAM LEDriving ADAPTER a LEDriving SMART CANBUS (ak je vyžadované). V prípade použitia iných kombinácií ide o nelegálne použitie, môže hroziť trvalé poškodenie elektroinštalácie vášho vozidla a krátenie poistného plnenia!
6 Použitie LEDriving SMART CANBUS je nutné v závislosti od vybavenia vozidla pre elimináciu chybového hlásenia na palubnom počítači.
7 Schválené sú aj "obytné vozidlá na špeciálne účely a iné triedy/typy, ktoré získali schválenie a ktorých svetlomety sú schválené s príslušným číslom schválenia". Toto schválenie sa vzťahuje na obytné vozidlá týchto výrobcov: Hymer, LMC, ktoré spĺňajú kritériá.
8 Nainštalujte kryt svetlometu podľa pokynov výrobcu
9 Do konca výroby
10 Nevhodné pre vozidlá s palubným napätím 6V/24V