OSRAM PERCEPT LiDAR PLATFORM

OSRAM PERCEPT LiDAR PLATFORM

Pevný základ.
Stredný až dlhý dosah.
Masový automobilový trh.

OSRAM PERCEPT platforma​

Spoločnosť OSRAM vyvíja prvú flexibilnú platformu LIDAR s pevným základom navrhnutú so zameraním na industrializáciu a odbornosť automobilového priemyslu. V jasnej úlohe dodávateľa na úrovni Tier 2 ponúkame pre OEM, dodávateľov úrovne Tier 1 a systémovým integrátorom platformu stredného a dlhého dosahu, ktorú je možné prispôsobiť pre ich konkrétnu aplikáciu.

Percept Module

V čom tkvie jedinečnosť OSRAM PERCEPT?

Priaznivé ceny. Odbornosť v automobilovom priemysle. Profesionálne industrializácie.

 • Flexibilná platforma: prispôsobenie pre Vašu aplikáciu
 • Pokročilý multi-hit pre detekciu blízkych objektov: funkcia viacnásobné detekcie pre objekty blízko seba
 • Flexibilné pole detekcie (FOV): prispôsobenie zorného poľa rýchlosti jazdy
 • Spätná väzba odrazivosti: priame meranie amplitúdy
 • Najvyššia presnosť vnímania: plne deterministický skenovaný vzor
 • Optimálne pre fúziu senzorov: obrazový raster a rýchlosť snímkov kompatibilné s kamerou
 • Vysoký rozsah presnosti: digitálne spracovanie signálu

Spojte sa s nami a preskúmajte, ako môže PERCEPT podporovať vašu aplikáciu!

Kontaktujte nás

Príklady aplikácií

Platforma PERCEPT založená na 905nm EEL umožňuje dosiahnuť priaznivé trhové ceny vysokou integráciou vďaka nášmu prístupu k platforme. Platforma PERCEPT je vhodná pre aplikácie s dlhým a stredným dosahom zmenou optiky a softvéru. Základňu systému ponechávame bez zmeny.

LiDAR Long Range

PERCEPT LiDAR s dlhým dosahom

 • Dosah> 200m
 • Úzke zorné pole - Field-of-View (FOV)
 • Aplikovateľné napríklad pre autopilota na diaľnici
 • Typická je integrácia do modulu čelného skla alebo nárazníka
LiDAR Short Range

PERCEPT LiDAR pre stredný dosah

 • Dosah až 100 m​
 • Široké zorné pole Field-of-View (FoV​)
 • Aplikovateľné napríklad pre asistenta pri jazde v mestskej prevádzke
LiDAR Tunnel Perspective

Okamžité nastavenie rozsahu a zobrazenia

Nový prístup k riadení kužeľa svetla umožní použitie jedného OSRAM LIDAR pre rôzne aplikácie, ktoré zvyčajne vyžadujú viac LIDAR. Tým sa znížia celkové systémové náklady na funkcie ADAS našich zákazníkov. Napríklad nastavenie širokého kužeľa svetla 120° FOV umožní správne osvetlenie vozovky pri jazde v meste. Naopak pri jazde na diaľnici možno FOV automaticky upraviť tak, aby bola monitorovaná užšia oblasť, avšak s dlhším dosahom až 250 metrov.

Diaľničná premávka

Mestská premávka

Variabilný zoom

LiDAR Tunnel Perspective

Čo je to LiDAR?

LIDAR je technológia, ktorá sníma presnú vzdialenosť pomocou neviditeľných laserových lúčov. Meraním tisícov vzdialeností v definovanom zornom poli možno vygenerovať 3D zoskupenia bodov.

Tieto údaje môžu byť spracované a použité v systémoch autonómneho riadenia a asistenčných systémov vodiča, ako je diaľničný autopilot alebo aktívny tempomat pre detekciu, klasifikáciu a sledovanie objektov okolo vozidla. Po zlúčení dát o detekovaných objektoch s dátami z iných senzorov, ako je kamerové videnie alebo mmWave radar, môže byť generovaný vysoko presný digitálny obraz okolitého prostredia vozidla.

Senzory LIDAR sa používajú už roky v automobilovom priemysle, ale použitie nikdy nedosiahlo vysokých objemov. Solid state PERCEPT LIDAR platforma teraz znižuje zložitosť, čo umožňuje OEM zákazníkom, aby LIDAR použili v hromadnej výrobe osobných automobilov. Okrem toho PERCEPT stále udržuje flexibilitu pre rôzne aplikácie a jazdné situácie použitím adaptívneho riadenia jednotlivých lúčov. Vďaka stabilnému postaveniu spoločnosti OSRAM v automobilovom priemysle budeme schopní ponúkať PERCEPT za priaznivú, vysoko konkurencieschopnú cenu.

LiDAR Time of Flight Method

Time-of-flight LiDAR

"Doba letu" Time-of-Flight (TOF) je metóda merania vzdialenosti medzi snímačom a objektom na základe časového rozdielu medzi emísiou signálu a jeho návratom do senzoru po odraze od objektu. Prístup k meraní vzdialenosti TOF je hlavnou metódou pre LiDAR - aplikácie s najvyššou technologickou vyspelosťou. Existujú tri hlavné princípy modulácie. OSRAM PERCEPT je založený na pulzne emisnom prístupu, kde je vyžarovaný laserový pulz, a časť z neho sa odráža späť od objektu. Detektor v blízkosti emitora zhromažďuje prijatý svetelný signál a čas, ktorý trval pre návrat. Vzdialenosť možno vypočítať na základe týchto informácií. Hlavnými výhodami sú jednoduchosť nastavenia, stabilita, robustnosť a dostupnosť komponentov.

Komponenty PERCEPT umožňujú vysokú kvalitu

Podporované našimi dodávateľmi

Laser Emitter

OSRAM OS Laser Emitory

Emitormi OSRAM OS 4ch 905nm sú prvými na svete, ktoré majú kvalifikáciu AEC-Q102. Táto špičková technológia na trhu zaručuje výrazný výkon v rozsahu a rozlíšenia za vysoko konkurenčnú cenu.

Dozvedieť sa viac
LCA Chip

LeddarTech Platform

OSRAM je kľúčovým investorom v platforme LeddarTech Automotive and Mobility LIDAR. Všestranná, škálovateľná platforma LIDAR navrhnutá pre dodávateľov Tier-1 a 2 umožňuje spoločnosti OSRAM využívať vysoko optimalizované jadro LIDAR zložené z LCD SoC LeddarCoreTM a softvéru pre spracovanie digitálneho signálu LeddarSPTM. Tento výkonný LeddarEngineTM bol prijatý ako základ pre platformu OSRAM PERCEPT.

Dozvedieť sa viac

Kontaktujte nás

Spojte sa s našimi expertmi

Právne upozornenie
Tieto informácie boli zhromaždené starostlivo. Avšak všetky údaje o výkonnosti obsiahnuté tu podliehajú zmenám a z tohto dôvodu sa môžu líšiť. Okrem toho si vyhradzujeme právo vykonávať zmeny kedykoľvek bez predchádzajúceho upozornenia. Odporúčame znovu potvrdiť s OSRAM, či sú tieto informácie stále platné pred ich použitím pre návrh systému a overiť údaje o výkone s ohľadom na aplikácie pre špecifické okolité podmienky. OSRAM nenesie žiadnu zodpovednosť za následky z dôvodu nedodržania týchto odporúčaní.