OSRAM PERCEPT LiDAR PLATFORM

OSRAM PERCEPT LiDAR PLATFORM

Pevný základ.
Stredný až dlhý dosah.
Masový automobilový trh.

OSRAM PERCEPT platforma​

Spoločnosť OSRAM vyvíja prvú flexibilnú platformu LIDAR s pevným základom navrhnutú so zameraním na industrializáciu a odbornosť automobilového priemyslu. V jasnej úlohe dodávateľa na úrovni Tier 2 ponúkame pre OEM, dodávateľov úrovne Tier 1 a systémovým integrátorom platformu stredného a dlhého dosahu, ktorú je možné prispôsobiť pre ich konkrétnu aplikáciu.

Percept Module

V čom tkvie jedinečnosť OSRAM PERCEPT?

Priaznivé ceny. Odbornosť v automobilovom priemysle. Profesionálne industrializácie.

 • Flexibilná platforma: prispôsobenie pre Vašu aplikáciu
 • Pokročilý multi-hit pre detekciu blízkych objektov: funkcia viacnásobné detekcie pre objekty blízko seba
 • Flexibilné pole detekcie (FOV): prispôsobenie zorného poľa rýchlosti jazdy
 • Spätná väzba odrazivosti: priame meranie amplitúdy
 • Najvyššia presnosť vnímania: plne deterministický skenovaný vzor
 • Optimálne pre fúziu senzorov: obrazový raster a rýchlosť snímkov kompatibilné s kamerou
 • Vysoký rozsah presnosti: digitálne spracovanie signálu

Spojte sa s nami a preskúmajte, ako môže PERCEPT podporovať vašu aplikáciu!

Kontaktujte nás

Príklady aplikácií

Platforma PERCEPT založená na 905nm EEL umožňuje dosiahnuť priaznivé trhové ceny vysokou integráciou vďaka nášmu prístupu k platforme. Platforma PERCEPT je vhodná pre aplikácie s dlhým a stredným dosahom zmenou optiky a softvéru. Základňu systému ponechávame bez zmeny.

PERCEPT LiDAR s dlhým dosahom

 • Dosah> 200m
 • Úzke zorné pole - Field-of-View (FOV)
 • Aplikovateľné napríklad pre autopilota na diaľnici
 • Typická je integrácia do modulu čelného skla alebo nárazníka

PERCEPT LiDAR pre stredný dosah

 • Dosah až 100 m​
 • Široké zorné pole Field-of-View (FoV​)
 • Aplikovateľné napríklad pre asistenta pri jazde v mestskej prevádzke
LiDAR Tunnel Perspective

Čo je to LiDAR?

LIDAR je technológia, ktorá sníma presnú vzdialenosť pomocou neviditeľných laserových lúčov. Meraním tisícov vzdialeností v definovanom zornom poli možno vygenerovať 3D zoskupenia bodov.

Tieto údaje môžu byť spracované a použité v systémoch autonómneho riadenia a asistenčných systémov vodiča, ako je diaľničný autopilot alebo aktívny tempomat pre detekciu, klasifikáciu a sledovanie objektov okolo vozidla. Po zlúčení dát o detekovaných objektoch s dátami z iných senzorov, ako je kamerové videnie alebo mmWave radar, môže byť generovaný vysoko presný digitálny obraz okolitého prostredia vozidla.

Senzory LIDAR sa používajú už roky v automobilovom priemysle, ale použitie nikdy nedosiahlo vysokých objemov. Solid state PERCEPT LIDAR platforma teraz znižuje zložitosť, čo umožňuje OEM zákazníkom, aby LIDAR použili v hromadnej výrobe osobných automobilov. Okrem toho PERCEPT stále udržuje flexibilitu pre rôzne aplikácie a jazdné situácie použitím adaptívneho riadenia jednotlivých lúčov. Vďaka stabilnému postaveniu spoločnosti OSRAM v automobilovom priemysle budeme schopní ponúkať PERCEPT za priaznivú, vysoko konkurencieschopnú cenu.

LiDAR Time of Flight Method

Time-of-flight LiDAR

"Doba letu" Time-of-Flight (TOF) je metóda merania vzdialenosti medzi snímačom a objektom na základe časového rozdielu medzi emísiou signálu a jeho návratom do senzoru po odraze od objektu. Prístup k meraní vzdialenosti TOF je hlavnou metódou pre LiDAR - aplikácie s najvyššou technologickou vyspelosťou. Existujú tri hlavné princípy modulácie. OSRAM PERCEPT je založený na pulzne emisnom prístupu, kde je vyžarovaný laserový pulz, a časť z neho sa odráža späť od objektu. Detektor v blízkosti emitora zhromažďuje prijatý svetelný signál a čas, ktorý trval pre návrat. Vzdialenosť možno vypočítať na základe týchto informácií. Hlavnými výhodami sú jednoduchosť nastavenia, stabilita, robustnosť a dostupnosť komponentov.

Komponenty PERCEPT umožňujú vysokú kvalitu

Podporované našimi dodávateľmi

Laser Emitter

OSRAM OS Laser Emitory

Emitormi OSRAM OS 4ch 905nm sú prvými na svete, ktoré majú kvalifikáciu AEC-Q102. Táto špičková technológia na trhu zaručuje výrazný výkon v rozsahu a rozlíšenia za vysoko konkurenčnú cenu.

Dozvedieť sa viac
LCA Chip

LeddarTech Platform

OSRAM je kľúčovým investorom v platforme LeddarTech Automotive and Mobility LIDAR. Všestranná, škálovateľná platforma LIDAR navrhnutá pre dodávateľov Tier-1 a 2 umožňuje spoločnosti OSRAM využívať vysoko optimalizované jadro LIDAR zložené z LCD SoC LeddarCoreTM a softvéru pre spracovanie digitálneho signálu LeddarSPTM. Tento výkonný LeddarEngineTM bol prijatý ako základ pre platformu OSRAM PERCEPT.

Dozvedieť sa viac

Kontaktujte nás

Spojte sa s našimi expertmi

Právne upozornenie
Tieto informácie boli zhromaždené starostlivo. Avšak všetky údaje o výkonnosti obsiahnuté tu podliehajú zmenám a z tohto dôvodu sa môžu líšiť. Okrem toho si vyhradzujeme právo vykonávať zmeny kedykoľvek bez predchádzajúceho upozornenia. Odporúčame znovu potvrdiť s OSRAM, či sú tieto informácie stále platné pred ich použitím pre návrh systému a overiť údaje o výkone s ohľadom na aplikácie pre špecifické okolité podmienky. OSRAM nenesie žiadnu zodpovednosť za následky z dôvodu nedodržania týchto odporúčaní.