Automobily
 

Odborné znalosti o osvetlení od spoločnosti OSRAM

Výkonné autožiarovky

Jasnejšie svetlo so Xenarc Night Breaker Unlimited

Objavte kompletné parametre výkonných autožiaroviek v troch rozmeroch. Či už je to intenzita svetla, svetelný kužeľ alebo farba svetla, nové automobilové žiarovky OSRAM NIGHT BREAKER UNLIMITED stanovujú nové štandardy pre osvetlenie vozidiel.

Vysoká úroveň jasu a lepšia viditeľnosť s výkonnými autožiarovkami

Optimálne svetlo je dôležitým bezpečnostným faktorom. Vysokovýkonné automobilové žiarovky zaručujú vysokú úroveň jasu a lepšiu viditeľnosť na cestách, čo zaručuje pohodlnú a bezpečnú jazdu bez únavy.

Takto sa môže zabrániť mnohým nehodám, nakoľko slabá viditeľnosť je jednou z najbežnejších príčin nehôd.

Pri pravidelných kontrolách svetiel v servisných dielňach sa zistí, či je svetlo vozidla funkčné alebo je potrebné vylepšiť ho. Vlastnosti, ako je intenzita svetla, svetelný kužeľ a farba svetla, sú rozhodujúce.

Stiahnite si: Sortiment svetiel pre vozidlá – Katalóg 2016/17 (PDF)
Intenzita svetla s Night Breaker Laser

Intenzita svetla

pre viac svetla na ceste

Svietivosť vyžarovaná zo zdroja svetla sa označuje ako intenzita svetla. Táto charakteristika je osobitne výrazná pre výkonné autožiarovky od spoločnosti OSRAM.

Žiarovky OSRAM NIGHT BREAKER LASER vyžarujú až o 130 % viac svetla na cestách ako porovnateľné štandardné halogénové žiarovky. Ich účinnosť sa prejavuje predovšetkým v rozsahu od 75 do 100 metrov, kde je svetlo obzvlášť jasné a silné. Intenzita osvetlenia tak umožní vodičovi lepšie zareagovať. Nebezpečenstvá a prekážky je možné odhaliť skôr a vidieť ich jasnejšie.

Ostrý svetelný kužeľ s Night Breaker Laser

Svetelný kužeľ

pre viditeľne lepšie osvetlenie povrchu vozovky

Svetelný kužeľ je svetlo v tvare kužeľa vyžarované zo svetlometu. Výkonné automobilové žiarovky tu stanovujú významné štandardy:

Žiarovky OSRAM NIGHT BREAKER LASER majú až o 14 metrov dlhší svetelný kužeľ v porovnaní so štandardnými halogénovými žiarovkami. Povrch vozovky tak získava výrazne lepšie osvetlenie. Žiarovky OSRAM zabezpečujú lepšiu viditeľnosť hlavne v kritickej zóne na okraji povrchu vozovky - ďalší bezpečnostný faktor.

Príjemná farba svetla s Night Breaker Laser

Farba svetla

pre pohodlnú jazdu bez únavy

Svetlo vyžarované zo zdroja svetla má špecifickú vlnovú dĺžku, a teda aj špecifickú farbu.

Žiarovky OSRAM NIGHT BREAKER LASER vyžarujú až o 20 % belšie svetlo ako porovnateľné štandardné žiarovky. To znamená, že objekty sa objavujú v prirodzenom a pravom farebnom svetle, čo je dôležité napríklad pri výstrahách a indikačných znakoch. Príjemný svetelný efekt a silnejšie kontrasty tiež pomáhajú cestovať pohodlne a bez únavy.