OSRAM: Objavovanie nového svetla už viac ako 100 rokov

Spoločnosť OSRAM so sídlom v Mníchove je globálnym svetovým výrobcom osvetlenia automobilov a popredným svetovým výrobcom osvetlenia, ktorého história sa datuje viac ako 100 rokov. Portfólio sa pohybuje od špičkových aplikácií na báze polovodičových technológií, ako je infračervené alebo laserové osvetlenie, až po inteligentne pripojené osvetľovacie riešenia v budovách a mestách. OSRAM ako špičková firma skvalitňuje životy ľudí v digitálnom veku.

Identita našej spoločnosti je formovaná dlhoročnou tradíciou inovácií v oblasti svetelnej techniky. Či už ide o laserové svetlo pre automobily, zvýšenú bezpečnosť vďaka rozpoznaniu dúhovky alebo inteligentne pripojenému osvetleniu, vytvárame budúcnosť so všetkými druhmi riešení v oblastiach viditeľného aj neviditeľného svetla. Naše kapacity pre inovácie sa nasadzujú v nových oblastiach. Komerčné využitie odborných znalostí vo výrobe čipov a nových aplikácií vo viditeľnom a neviditeľnom svetelnom spektre sú príklady toho, ako by sa mohla rozvinúť ďalšia kapitola úspešného príbehu spoločnosti OSRAM.

Do roku 2016 spoločnosť OSRAM slúžila profesionálnym aj privátnym zákazníkom prostredníctvom kombinácie rôznych podnikových segmentov. V záujme uvoľnenia maximálneho vplyvu každého firemného segmentu na trh začali tieto obchodné segmenty pôsobiť v dvoch odlišných subjektoch. V dôsledku toho spoločnosť OSRAM predala firmu so svetelnými zdrojmi ako novo založenú spoločnosť LEDVANCE v roku 2016.

„Táto transakcia je míľnikom v smerovaní spoločnosti OSRAM ako high-tech hráča v sektore výroby osvetlenia.“

Dr. Olaf Berlien, generálny riaditeľ OSRAM Licht AG

Získajte viac informácií o novej štruktúre a portfóliách spoločností OSRAM a LEDVANCE:

Spoločnosť OSRAM sa zameriava na digitálnu budúcnosť svetla svojimi divíziami Špeciálne osvetlenie a automobilové osvetlenie, Projekčné lampy a osvetlenie udalostí, Opto Semiconductors (vrátane ich medzisektorových LED, infračervených a laserových komponentov), Riešenia a systémy osvetlenia (odvetvie s riešeniami, ktoré sa zaoberá svetlami a elektronickými komponentmi pre projekty), a veľkoobchod.

LED a tradičné žiarovky sú teraz v spoločnosti LEDVANCE, ktorá sa zaoberá výrobou produktov pre inteligentnú domácnosť a podhľadovými svietidlami spoločnosti LEDVANCE.

Tlačová správa vydaná 26. júla 2016 o predaji všeobecnom predaji svetelných zdrojov

V spoločnosti OSRAM nájdete inovatívne riešenia svetiel ako aj služby v nasledujúcich oblastiach:

Špeciálne osvetlenie

 • Automobilové osvetlenie (pre komerčných a privátnych zákazníkov)
 • Projekčné svietidlá (pre komerčných a privátnych zákazníkov)
 • Osvetlenie spoločenských podujatí

Opto Semiconductors

 • LED komponenty (tiež infračervené) a laserové diódy
 • Všetky oblasti použitia: od automobilového priemyslu, spotrebnej elektroniky a priemyslu až po všeobecné osvetlenie

Riešenia a systémy osvetlenia

 • Profesionálne osvetľovacie riešenia v oblastiach použitia, ako je kancelária, priemysel, Smart City (inteligentné mesto), maloobchod a šport (pre obchodných a OEM zákazníkov)
 • Svietidlá, ovládanie osvetlenia a softvér osvetlenia ako aj komplexné poskytovanie služieb (projekty a riešenia)
 • Podhľadové /štandardné svietidlá značky OSRAM (veľkoobchod)
 • Dynamické riešenia osvetlenia
 • Digitálne systémy - LED svetelné zdroje a moduly, LED ovládače a predradníky pre tradičné svietidlá
 • Systémy riadenia svetla a inteligentné osvetľovacie produkty
 • LED žiarovky, tradičné žiarovky pre výrobcov svietidiel OEM
 • LIGHTIFY IoT Platforma a služby
 • LIGHTIFY Professional

Krížový predaj

 • Predaj LED žiaroviek, tradičných žiaroviek pre výrobcov svietidiel OEM pre LEDVANCE

V spoločnosti LEDVANCE nájdete nasledujúce produkty:

Ako veľkoobchodný zákazník, obchodný zástupca a maloobchodný zákazník

 • LED žiarovky
 • Žiarovky (výbojky s vysokou intenzitou, halogénové žiarovky, kompaktné žiarivky)
 • Podhľadové/štandardné svietidlá LEDVANCE LED na ďalší predaj

Krížový predaj

 • Predaj systémov riadenia svetiel, LED moduly ako aj ovládače a predradníky pre OSRAM

www.ledvance.com

Ako privátny zákazník

 • LED žiarovky
 • Žiarovky (výbojky s vysokou intenzitou, halogénové žiarovky, kompaktné žiarivky)
 • Produkty Smart Home
 • LED svietidlá

www.osram-lamps.com

Často kladené otázky

Váš kontaktný partner bude v budúcnosti, pokiaľ to bude možné, rovnaký, pretože po rozdelení budú títo zodpovední zamestnanci presunutí do novej firmy spolu s produktmi.

Áno. Vo všeobecnosti sa zodpovední zamestnanci a prevádzky presunuli do novej spoločnosti LEDVANCE spolu s príslušnými výrobkami. Výrobky spoločnosti LEDVANCE sa však v určitých izolovaných prípadoch naďalej vyrábajú v spoločnosti OSRAM. Na výrobných procesoch sa na začiatku nič nezmení. Kvalita výrobku zostane rovnaká.

Osvetľovací priemysel sa sa neustále mení. Aby sme mohli reagovať na tieto zmeny a zároveň zostať konkurencieschopní z dlhodobého hľadiska, musia sa firmy ako OSRAM tomu prispôsobiť.

Tým, že bude nezávislá, môže spoločnosť LEDVANCE získať efektívnejšie štruktúry a kreatívnu slobodu, ktorá umožní novej spoločnosti rýchlejšie reagovať na meniace sa podmienky na trhu a individuálne požiadavky zákazníkov.

Záruky sa zachovajú. Prvým kontaktným partnerom v prípade reklamácie je vždy predajca, od ktorého spotrebiteľ produkt kúpil. Záručné podmienky budú naďalej platné aj po predaji prevádzky.

Záruky spoločnosti OSRAM Záruky spoločnosti LEDVANCE

Spoločnosť LEDVANCE sa zameriava na všeobecné osvetlenie pre koncových zákazníkov, zatiaľ čo spoločnosť OSRAM vyvíja aj digitálne sieťové riešenia osvetlenia a komponenty pre priemyselných, komerčných a verejných zákazníkov.

Spoločnosť OSRAM naďalej ponúka svietidlá a ovládacie prvky pre profesionálne aplikácie a pre tieto riešenia vyvinie ďalšie riešenia. Medzitým spoločnosť LEDVANCE prevzala svietidlá a ovládacie prvky OSRAM pre rezidenčné aplikácie a teraz tiež vyvíja vlastnú škálu svietidiel a ovládacích prvkov pre profesionálne aplikácie.

LEDVANCE zásobuje špecializované predajne a koncových spotrebiteľov širokou škálou produktov od LED a halogénových žiaroviek až po výrobky Smart Home a OTC svetelné zdroje LEDVANCE.

https://www.osram-lamps.com/

Áno, OSRAM stále pokračuje v technickom rozvoji LIGHTIFY Internet platformy Things (IOT).

Výrobky LIGHTIFY budú distribuované pre sektor domácností prostredníctvom spoločnosti LEDVANCE, zatiaľ čo platformu LIGHTIFY Professional ako aj platformu IoT a jej príslušné služby, ktoré patria do oboch oblastí, bude predávať spoločnosť OSRAM. Presný prehľad produktov nájdete tu.

Ak máte otázky týkajúce sa produktov spoločnosti OSRAM, použite nasledujúce možnosti kontaktu: www.osram.com/contact-worldwide

V prípade otázok týkajúcich sa produktov LEDVANCE pošlite e-mail na adresu info@ledvance.com.

Osvetľovací priemysel sa sa neustále mení.

Aby sme mohli reagovať na túto zmenu a zostať najlepším partnerom aj z dlhodobého hľadiska, musia sa firmy ako OSRAM tomu prispôsobiť. Rozhodnutie o predaji divízie žiaroviek nadväzovalo na intenzívny prieskum strategických možností pre tento segment.

Pre spoločnosť OSRAM predstavuje úspešné oddelenie a predaj LEDVANCE medzník, ktorý aktívne prispôsobí transformáciu priemyslu cez inovácie a stanovuje nové štandardy v oblasti svetelnej technológie so všetkými svojimi viditeľnými aj neviditeľnými aplikáciami, ktoré budú v budúcnosti ešte silnejšie.

Predvídaním správnych inovácií so vzrušujúcimi novými technológiami, riešeniami a rozsiahlymi odbornými znalosťami aplikácií v oblastiach priemyslu a technológiách spoločnosť OSRAM prispieva ku konkurenčnej výhode zákazníkov.

Portfólio zahŕňa špičkové aplikácie na báze polovodičových technológií, ako je infračervené alebo laserové osvetlenie. Výrobky sa používajú vo veľmi rôznorodých aplikáciách od virtuálnej reality, automatizovanej jazdy alebo mobilných telefónov až po inteligentné a pripojené riešenia osvetlenia v autách, budovách a mestách.

Vo všeobecnosti sa zodpovední zamestnanci a prevádzky presunuli do novej spoločnosti LEDVANCE spolu s príslušným produktovým portfóliom žiaroviek. Na výrobných procesoch sa na začiatku nič nezmení. Kvalita výrobku zostane rovnaká, takže žiarovky OSRAM zostanú žiarovkami OSRAM.

Preto je spoločnosti dovolené LEDVANCE používať značku OSRAM na produktovej úrovni a výhradne v jasne definovaných kategóriách výrobkov (zameranie na žiarovky a svietidlá/ smart home pre privátnych koncových spotrebiteľov) ako držiteľ licencie značky OSRAM.