<strong>Re</strong>-Objavovanie svetla <br>OSRAM na CES® 2017

Re-Objavovanie svetla
OSRAM na CES® 2017


Ponorte sa do našej virtuálnej reality a zažite svetlo úplne novým spôsobom!

Vyskúšajte budúcnosť svetla


CES® 2017 poskytla príležitosť spoznať budúci OSRAM. V súlade s naším mottom „Znovuobjavovanie svetla po dobu 110 rokov" je OSRAM spoločnosť , ktorá sa zaoberá premiérovou špičkovou technológiou osvetlenia, a zameriava sa na vytváranie digitálnej budúcnosti s viditeľným aj neviditeľným svetlom.

Náš stánok predstavil najnovší vývoj v oblasti výrobkov pre automobilový priemysel a produktov Opto Semiconductor. Buďte informovaní o našich najnovších technológiách a podrobnostiach týkajúcich sa načasovania výroby.

Ponorte sa do nášho VR videozáznamu a zažite svetlo úplne novým spôsobom!

Kliknutím na video-odkaz spustite 360° video Pre optimálny 3D-zážitok upozorňujeme:

  • iPhone: Najlepšie zo všetkých aplikácií sa videozáznam zobrazí v YouTube (ak nie je nainštalované vo vašom zariadení, nainštalujte si ho). Stlačte video-odkaz vyššie na 3 sek. Potom vyberte možnosť „Open in You Tube“ (Otvoriť v službe YouTube). Ak to nefunguje, skúste tento odkaz. Ak sledujete video cez prehliadač, použite najnovšiu verziu prehliadača Chrome.
  • Android: V najnovších zariadeniach Android sú YouTube a Chrome predinštalované. Ak váš smartfón používa staršiu verziu systému Android bez služby YouTube, nainštalujte si najnovšiu aplikáciu YouTube.
  • Aplikácia YouTube: Najlepšiu videoprezentáciu dosiahnete pomocou VR náhlavnej súpravy alebo Google cardboard. Aktivujte symbol kartónu v aplikácii You Tube.
    Na smartfóne môžete pozerať dookola vo videozázname otáčaním hlavy v želanom smere.
  • Stolový PC alebo laptop: Ak chcete pozerať video na monitore, musia byť nainštalované aktuálne verzie prehliadača Chrome alebo Firefox. Pri pohybe myši na obrazovke videa alebo na paneli v ľavom hornom rohu obrazovky sa môže zobraziť takmer 360° pohľad. Môžete sledovať aj 2D verziu videozáznamu sledujte tu.
  • Dajte si pozor na toto: Berte na vedomie, že pri prezeraní 360 ° videozáznamov pomocou náhlavnej súpravy môžu ľudia ľahko stratiť orientáciu. Preto odporúčame pozrieť si video sediac bezpečne na otáčavej stoličke.

Zlepšená viditeľnosť a jasnosť cesty pre vodičov zvyšuje bezpečnosť pre všetkých v cestnej premávke


„Technológie osvetlenia automobilov od spoločnosti OSRAM sú navrhnuté tak, aby ponúkli vodičom inteligentné a štýlové dizajnové možnosti, ale hlavne aby výrazne zvýšili bezpečnosť cestnej premávky.“

Dr. Olaf Berlien, CEO OSRAM Licht AG

„Moderné auto obsahuje približne 200 svetelných zdrojov. Niektoré z nich používajú neviditeľné svetlo - napríklad v systémoch na inteligentnú analýzu okolia a na detekciu priblíženia ako aj na monitorovanie vodičov.“

Dr. Stefan Kampmann, CTO OSRAM Licht AG

„Je to fantastické!“


Pozrite si videozáznam a počúvajte návštevníkov na našom stánku!

V zákulisí spoločnosti OSRAM na CES® 2017: OSRAM je znovu objavovanie svetla. Nazrite do zákulisia a pozrite sa na to, čo práve robíme v spoločnosti CES®.

Nastúpte do nášho virtuálneho auta!


Zapojte sa do dobrodružstva virtuálnej reality (VR), kliknite na video a vyskúšajte inštaláciu 3D, ktorá ukazuje budúcnosť svetla!

Vyskúšajte LiDAR!


Najnovšou automobilovou technológiou využívajúcou neviditeľné svetlo zohráva LiDAR (detekcia a dosah svetla) kľúčovú úlohu v pokročilých systémoch asistencie vodičovi, ktoré čoraz viac umožňujú poloautomatizované až plne automatizované schopnosti riadenia.

Systémy LiDAR generujú laserové impulzy, ktoré zasahujú objekty a odrážajú svetlo späť na detektor. Čas jazdy laserového lúča určuje vzdialenosť od objektu. Viackanálový laserový svetelný zdroj od spoločnosti OSRAM umožňuje vozidlám vytvárať presný, trojrozmerný obraz svojho okolia a používať tieto informácie na iniciovanie vhodných jazdných manévrov. Presné vyhodnotenie okolia vozidla je rozhodujúce pre bezpečnú automatizovanú jazdu.

Získajte viac informácií o LiDAR

Vyskúšajte laserové svetlo!

Svetlomety používajúce laserovú technológiu sú ďalšou etapou automobilového osvetlenia. Vďaka vysokej svietivosti lasera, ktorá je asi päťkrát vyššia než to najlepšie z iných dostupných svetelných zdrojov, dosahujú tieto svetlomety dvojnásobok najlepšieho dosahu diaľkového svetla, ktoré bolo predtým k dispozícii, z 300 na 600 metrov (2 000 stôp).

Energeticky úsporné laserové osvetlenie OSRAM, ktoré obsahuje niektoré z najmenších technologických komponentov dostupných na trhu, našlo cestu k výrobe sériových vozidiel BMW i8 a BMW 7 ako posilňovače pridané k diaľkovému svetlu. Poskytuje to lepšiu viditeľnosť pre vodiča, a tým aj vyššiu bezpečnosť na cestách.

Získajte viac informácií o laserovom svetle

Vyskúšajte svetlomety µAFS!

Okrem laserovej technológie predstavujú pokročilé pixelové svetlomety budúcnosť automobilového osvetlenia. Spolu s partnermi vyvinula spoločnosť OSRAM malý LED matricový čip s viac ako 1 000 individuálne ovládateľnými pixelmi.

Svetlomet pozostávajúci z viacerých takýchto LED čipov umožňuje trvalú jazdu so svetlometmi úplne bez oslnenia. Palubná kamera rozpozná protiidúce vozidlo a prechádzajúcich chodcov, automaticky dochádza k stmievaniu LED čipov s vysokým rozlíšením, aby sa zaručilo, že oblasť hlavy a očí protiidúcich vodičov, chodcov a cyklistov bude chránená pred svetelným lúčom.

To zabezpečí vodičovi čo najlepšie svetlo v noci bez nepriaznivých účinkov pre ostatných účastníkov cestnej premávky. Spoločnosť Osram predpokladá uvedenie tejto technológie na komerčný trh do roku 2020.

Získajte viac informácií o svetlometoch µAFS
Flexibilná technológia OLED na osvetlenie vozidla

Vyskúšajte zadné svetlá OLED!

Najinovatívnejšou technológiou pre zadné svetlá sú organické LED diódy (OLED), ktoré produkujú svetlo vo veľmi tenkých vrstvách a otvárajú nové cesty pre dizajn. Svietidlá OLED je možné oddeliť tak, aby prepínateľné svetelné plochy mohli byť usporiadané veľmi blízko seba, čo umožňuje efekty 3D tieňov a dynamickú funkčnosť.

V blízkej budúcnosti sa budú možnosti dizajnu ďalej rozširovať výrobou OLED vo fóliách, čo umožní, aby sa OLED ohýbali do ľubovoľného tvaru. Okrem toho, že technológia OLED ponúka obrovskú flexibilitu dizajnu, môže sa pochváliť aj výhodou veľmi nízkej spotreby energie.

Získajte viac informácií o svetlách OLED