Pripravte sa na všetko, čo vás môže v zime stretnúť na ceste

Špičkové osvetlenie, starostlivosť a vybavenie

Pripravte sa na to, čo vás čaká túto zimu

Váš sprievodca prípravou na zimné cesty


Temné obdobie je takmer tu - je čas pripraviť sa na to, čo vás čaká. Či už ide o jazdu za zníženej viditeľnosti, silný dážď alebo ľad, alebo o vybitú batériu.


Tento praktický sprievodca obsahuje naše najlepšie zimné tipy, ako aj výber prémiových produktov na osvetlenie, starostlivosť a ošetrovanie vozidla, aby ste boli túto zimu pripravení na akúkoľvek výzvu.

Pripravenosť na extrémne počasie

Pripravenosť na extrémne počasie

Tipy na jazdu v zime

Zimné pneumatiky nie sú určené len na sneh. Poskytujú lepšiu trakciu, brzdenie a zatáčanie vo všetkých zimných podmienkach - vrátane mokra, ľadu a snehu. Ak však očakávate sneh, nezabudnite si pribaliť reťaze na pneumatiky.

Nižšie teploty zvyčajne prinášajú hustú hmlu. V takýchto podmienkach jazdite opatrne a zapnite si hmlové svetlá alebo svetlá na denné svietenie. Pri používaní diaľkových svetiel buďte opatrní. Môžu spôsobiť väčšie oslnenie a ešte viac zhoršiť váš výhľad.

Počas jazdy musíte zachovať pohodlie. Chlad však ničí batérie. Aby ste predišli ďalšiemu zaťažovaniu batérie, nechajte alternátor niekoľko minút nabíjať, kým zapnete kúrenie alebo vyhrievanie sedadiel.

Pripravení vyraziť na cestu

Kontrola pred jazdou

Je dôležité pravidelne kontrolovať svoje vozidlo, pretože chladné počasie môže znížiť tlak v pneumatikách alebo vybiť batériu. Zariadenie BATTERYcharge 904 je vybavené špeciálnym režimom nabíjania, ktorý chráni batériu v chladnom počasí.

TYREinflate 450 je ideálny na použitie doma aj v teréne, v tme - vďaka smerovému LED svetlu.

Nezabudnite doplniť nemrznúcu zmes a uistite sa, že sú vaše stierače v perfektnom stave.

Jazda s nefunkčným svetlometom nikdy nie je dobrý nápad. V zime je to však obzvlášť nebezpečné. Majte v aute niekoľko náhradných žiaroviek a pred jazdou venujte pár sekúnd kontrole svetiel. A nezabudnite; ak svetlo na jednej strane nefunguje, vždy vymeňte obi dve žiarovky. Pozrite si našu širokú ponuku vysokokvalitných autožiaroviek.

Pripravení vyraziť na cestu
Pripravené na opravu

Pripravené na opravu

Súprava na zimnú poruchu

Keď mrzne alebo leje ako z krhly, niečo tak jednoduché, ako je výmena pneumatiky, môže predstavovať vážny problém. Okrem štandardnej núdzovej súpravy sa uistite, že máte aj pršiplášť, náhradné oblečenie, teplé a nepremokavé rukavice, deky a lopatu.

Vzhľadom na málo hodín denného svetla a zlú viditeľnosť je rozumné mať v aute baterku. Na zimné opravy ciest sa skvele hodí LEDinspect MINI 250. Je odolná voči prachu a vode a má magnetickú základňu a zadnú stranu, ako aj háčik na zavesenie - takže si môžete počas kontroly vozidla udržať ruky v teple.

Ak musíte zastaviť, nespoliehajte sa na brzdové svetlá, aby ste upozornili ostatných účastníkov cestnej premávky. Použite LEDguardian ROAD FLARE Signal V161, ktorý má výkonné 360° blikajúce svetlo pre lepšiu viditeľnosť.

Pripravený na "tmavé obdobie"

Tipy týkajúce sa viditeľnosti

LED žiarovky svietia jasnejšie, vydržia dlhšie a menej oslňujú ako xenónové alebo halogénové žiarovky. Ak vaše vozidlo nie je vybavené LED svetlami, poraďte sa s automobilovým odborníkom o možnostiach modernizácie. Náš rad žiaroviek NIGHT BREAKER LED3 s až o 230 %2 vyššou svietivosťou ponúka modernizáciu halogénových svetlometov pre širokú škálu modelov automobilov. Po druhé, svetlo časom slabne. Dajte si skontrolovať svetlomety aspoň raz ročne, ideálne v októbri, kým sa príliš nezotmie.

Voda a sneh zvyšujú možnosť oslnenia na cestách v noci aj cez deň. Buďte opatrní, znížte rýchlosť a diaľkové svetlá používajte len na veľmi tmavých cestách, keď nie je premávka. Ak máte v noci problémy s videním, môžete zvážiť kúpu okuliarov s antireflexnou vrstvou.

Ak pravidelne jazdíte po neosvetlených poľných cestách, inštalácia svetelnej lišty na strechu vozidla zlepší váš výhľad a viditeľnosť za zhoršených svetelných podmienok. Naša svetelná lišta LEDriving VX1000-CB DR SM4 je vyrobená z vysoko kvalitných materiálov, vďaka čomu je veľmi odolná.

Pripravený na "tmavé obdobie"
Pripravený na zimné výlety

Pripravený na zimné výlety

Ako bezpečne vyraziť na cestu

Ak sa v zime vydáte mimo mesta, môžete sa stretnúť s mäkkým a mokrým zablateným povrchom. Zbaľte si rozumné veci a vždy so sebou noste baterku. Baterka LEDguardian SAVER LIGHT PLUS jasne svieti, je vodotesná a slúži ako núdzové kladivo a rezačka bezpečnostných pásov.

Pri jazde na dlhé vzdialenosti udržiavajte palivovú nádrž vždy nad úrovňou rezervy. Umožní vám to nechať motor bežať, aby sa zahrial - v prípade, že ste nútení zastaviť kvôli búrke alebo hmle. Pred vycestovaním skontrolujte predpoveď počasia a ak je to možné, pripravte si flexibilné plány.

Ďalšie tipy

Ďalšie tipy

  • Ak jazdíte po zľadovatených cestách, majte v batožinovom priestore vrecko s pieskom alebo mačkami. Môžete ho použiť na získanie trakcie pod pneumatikami na klzkých cestách.
  • Ak jazdíte na elektromobile a spoznávate nové miesta, stiahnite si aplikáciu, ktorá zobrazuje všetky nabíjacie stanice v okolí.
  • Ak máte v aute látkové podlahové rohože, v zime ich zakryte alebo vymeňte za gumové, aby ste sa ochránili pred premočením vodou.
  • V prípade nehody môže zlé počasie spomaliť reakčný čas. Majte v zásobe dostatok potravín, ktoré sa nedajú pokaziť, a skontrolujte aj svoju lekárničku.

Pozrite si naše produkty, ktoré vás pripravia na cestu

1 V krajinách mimo Nemecka dodržiavajte osobitné požiadavky a zákony týkajúce sa používania a prevádzky prídavného výstražného svetla v cestnej premávke.
2 V porovnaní s minimálnymi požiadavkami normy ECE R112. Okrem toho o 50 % menej oslnenia.
3 Schválený LED svetelný zdroj - platí len pre príslušné krajiny, v ktorých existuje schválenie alebo rovnocenné schválenie, a pre modely vozidiel a funkcie svetla aktuálne uvedené v zozname kompatibility. Ďalšie podrobnosti nájdete na stránke www.led-legalne.cz.
4 Dálková světla OSRAM LEDriving jsou schválena podle předpisů EHK, a proto mohou být instalována a provozována na veřejných komunikacích. Poznámka: Platí zvláštní předpisy pro instalaci. Kromě schválení výrobku ECE je třeba dodržovat individuální zvláštní požadavky a právní předpisy jednotlivých zemí.