Opäť meníme históriu automobilového osvetlenia!
Prvé náhradné H1-LED, H4-LED, H7-LED a W5W-LED svetelné zdroje spôsobilé na bezpečnú a spoľahlivú prevádzku v cestnej premávke na Slovensku

Pre osobné a nákladné automobily, dodávky, karavany a motocykle

S LED autožiarovkami OSRAM legálne do cestnej premávky

NIGHT BREAKER LED (12V),
TRUCKSTAR LED (24V)

Prinášame svetlo do života

Revolúcia v technológii a dizajne: Prvé náhradné svetelné zdroje H1-LED, H4-LED, H7-LED, W5W-LED1 spoločnosti OSRAM, ktoré sú spôsobilé na bezpečnú a spoľahlivú prevádzku v cestnej premávke v Slovenskej republike, sú priekopníkom v inováciách. Svetelné zdroje NIGHT BREAKER H1-LED/H4-LED/H7-LED/W5W-LED/H7-LED GEN 2, TRUCKSTAR LED získali osvedčenie o vnútroštátnom typovom schválení komponentu a je ich tak možné montovať ako zákonnú náhradu stretávacích/diaľkových/obrysových halogénových autožiaroviek do čelných svetlometov schválených typov vozidiel. Spoločnosť OSRAM, ktorá je jednotkou v segmente automobilového osvetlenia, vyvinula od základu nové LED žiarovky NIGHT BREAKER LED a TRUCKSTAR LED 24V a podrobila ich dôkladným testom. Svetelné zdroje NIGHT BREAKER LED a TRUCKSTAR LED 24V boli schválené Spolkovým úradom pre motorovú dopravu (KBA) na použitie v celom rade svetlometov a typoch vozidiel a po kontrole súladu nemeckých podkladov slovenskou stranou bol schválený aj Ministerstvom dopravy SR. Teraz tak máte aj vy príležitosť využiť najmodernejšiu osvetľovaciu LED technológiu NIGHT BREAKER LED a TRUCKSTAR LED 24V so špičkovým svetelným výkonom. Úplne nový zážitok z jazdy cez deň aj v noci.

Autožiarovky, ktoré menia históriu

LED technológia pre každého

Dočkáte sa lepšej viditeľnosti a zároveň minimalizujete oslnenie všetkých ostatných účastníkov cestnej premávky. Tieto výkonné "LED žiarovky" s chladne bielym svetlom podobným dennému svetlu osvietia vozovku s až o 230 % vyšším jasom2. A navyše posunú vzhľad vášho vozidla na vyššiu úroveň! V porovnaní s bežnými halogénovými žiarovkami sú "LED žiarovky" NIGHT BREAKER LED a "LED žiarovky" pre nákladné vozidlá TRUCKSTAR LED 24V lepšie aj čo do odolnosti proti vibráciám a tiež majú až 5× dlhšiu životnosť, takže s nimi najazdíte naozaj veľa kilometrov. Kvalita, ktorú očakávate od spoločnosti OSRAM – vyrobené v certifikovaných yávodoch spoločnosti OSRAM. Spoznajte výhody LED technológie!

Podrobné pokyny k inštalácii Najčastejšie otázky a odpovede

Prehľad všetkých legálnych a kompatibilných produktov

Prvý schválené LED svetelné zdroje do predných svetlometov spoločnosti OSRAM – pre dodatočnú montáž, ako náhrada halogénových autožiaroviek

NIGHT BREAKER LED & TRUCKSTAR LED

Vidieť ďalej. Zareagovať skôr.

Dlhšia životnosť. Menej času v autoservise.

Solídna istota, na ktorú sa môžete spoľahnúť.

Postup pri výmene halogénovej žiarovky za LED žiarovku OSRAM

Dôležité kroky PRED nakupom LED žiaroviek

Ukážka čísla typového schválenia svetlometu na jeho vnútornej strane

Ukážka čísla typového schválenia svetlometu na jeho vnútornej strane

KROKY PRED NÁKUPOM

Skontrolujte typ a model vozidla (najlepšie podľa osvedčenia o evidencii vozidla) a číslo schválenia svetlometov (kontrolou svetlometov)

 • V našom zozname schválených vozidiel (Zoznam kompatibility) si skontrolujte, či v ňom je vaše vozidlo uvedené. Porovnajte typ a model vozidla, rok výroby a tiež číslo homologácie svetlometov v stĺpci "Schvaľovacie číslo svetlometov". Začína písmenom "E" a jednou alebo dvoma číslicami v krúžku a potom pokračuje poradím 4 alebo 5 číslic. Je uvedené buď na tele svetlometu, v motorovom priestore, alebo na okraji skla svetlometu. Toto číslo sa musí zhodovať s číslom v zozname!
 • Pri type H7 skontrolujte, či je LED žiarovka schválená pre stretávacie alebo aj diaľkové svetlá podľa symbolu uvedeného vedľa čísla homologácie svetlometov. Pokiaľ sú schválené obe verzie, môžete inštalovať nové LED žiarovky ako pre stretávacie, tak pre diaľkové svetlá.
 • V zozname schválených vozidiel (Zoznam kompatibility) si ďalej zistite, či na inštaláciu budete potrebovať dokúpiť adaptér (LEDriving ADAPTER) na uchytenie LED žiarovky, krytku (CAP) a/alebo eliminátor chybových hlásení (LEDriving SMART CANBUS / ERROR CANCELER).
 • POZOR: Pre legálne použitie LED žiaroviek OSRAM na pozemných komunikáciách je povolená iba kombinácia LED žiaroviek OSRAM NIGHT BREAKER LED alebo TRUCKSTAR LED v spojení s oficiálnym príslušenstvom OSRAM - LEDriving ADAPTER, LEDriving CAP a LEDriving SMART CANBUS / ERROR CANCELER (ak je vyžadované)! V prípade použitia iných kombinácií ide o nelegálne použitie, môže hroziť trvalé poškodenie elektroinštalácie vášho vozidla alebo krátenie poistného plnenia!
 • Slovenskí distribútori zohľadňujú miestne právne predpisy a označujú krabičku komponentu s náhradnými LED svetelným zdrojmi samolepkou so značkou typového schválenia komponentu, na ktorom je uvedené číslo tohto schválenia - MD SR 27MD K-01897 (NIGHT BREAKER H1-LED), MD SR 27MD N-01863 (NIGHT BREAKER H4-LED), 27MD N-01864 (NIGHT BREAKER H7-LED, NIGHT BREAKER H7-LED GEN 2, TRUCKSTAR H7-LED) alebo 27MD K-1902 (NIGHT BREAKER W5W-LED). Pre legálnu inštaláciu musí byť tento štítok nalepený na prívodnom kábli LED žiarovky, v prípade W5W-LED v blízkosti predných svetlometov.
 • Pokiaľ si nové LED žiarovky OSRAM zakúpite a necháte namontovať v odbornom servise, získate predĺženú 5-ročnú záruku.
 • Náhradné svetelné zdroje W5W-LED nemajú žiaden zoznam kompatibility a sú vhodné ako náhrada pôvodného zdroja svetla W5W (najmä v predných obrysových svetlách, parkovacích svetlách, osvetlení miesta pre montáž tabuľky z evidenčným číslom, vnútorné osvetlenie vozidla) na všetky typy 12V vozidiel. Použitie komponentu W5W-LED nie je možné v svietidlách s oranžovým, červeným alebo iným farebným vyhotovením krycieho materiálu (plastovým/skleneným) telesa svietidla. Náhradné svetelné zdroje W5W-LED môžu v prípade chybového hlásenia na prístrojovej doske taktiež vyžadovať Canbus Control Unit (LED CCU01).

Zoznam kompatibility pre NIGHT BREAKER LED a TRUCKSTAR LED

Zoznam kompatibilných vozidiel sa môže líšiť podľa krajiny, v ktorej boli náhradné LED svetelné zdroje schvaľované. Kompletné zoznamy pre jednotlivé krajiny nájdete TU.

Náhradné LED svetelné zdroje NIGHT BREAKER LED a TRUCKSTAR LED sú v Slovenskej republike schválené5 pre použitie v svetlometoch týchto vozidiel:

NIGHT BREAKER W5W-LED pre 12V vozidlá:

Náhradné svetelné zdroje W5W-LED nemajú žiaden zoznam kompatibility a sú vhodné ako náhrada pôvodného zdroja svetla W5W (najmä v predných obrysových svetlách, parkovacích svetlách, osvetlení miesta pre montáž tabuľky z evidenčným číslom, vnútorné osvetlenie vozidla) na všetky typy 12V vozidiel. Použitie komponentu W5W-LED nie je možné v svietidlách s oranžovým, červeným alebo iným farebným vyhotovením krycieho materiálu (plastovým/skleneným) telesa svietidla.

NIGHT BREAKER H1/H4/H7 LED pre osobné vozidlá:

H1-LED: Zoznam vozidiel kompatibilných s náhradnými LED svetelnými zdrojmi H1

H4-LED: Zoznam vozidiel kompatibilných s náhradnými LED svetelnými zdrojmi H4

H7-LED: Zoznam vozidiel kompatibilných s náhradnými LED svetelnými zdrojmi H7

H7-LED GEN 2: Zoznam vozidiel kompatibilných s náhradnými LED svetelnými zdrojmi H7 2. generácie

NIGHT BREAKER H4/H7 LED pre motocykle:

H4-LED: Zoznam vozidiel kompatibilných s náhradnými LED svetelnými zdrojmi H4

H7-LED: Zoznam vozidiel kompatibilných s náhradnými LED svetelnými zdrojmi H7

TRUCK STAR H7 LED pre nákladné vozidlá:

H7-LED: Zoznam vozidiel kompatibilných s náhradnými LED svetelnými zdrojmi H7

Nie je vaše auto alebo krajina, v ktorej je vaše auto registrované, na zozname?

Na rozšírení neustále pracujeme. Najnovšie informácie sa dozviete na našich sociálnych sieťach!

Facebook YouTube

Kde môžete kúpiť náhradné LED svetelné zdroje OSRAM NIGHT BREAKER H1-LED, H4-LED, H7-LED, H7-LED GEN 2, W5W-LED, TRUCKSTAR H7-LED:

Kúpiť H4-LED na BBN.sk Kúpiť H7-LED na BBN.sk

Kúpiť H1-LED na LUXLINE.sk Kúpiť H4-LED na LUXLINE.sk Kúpiť H7-LED na LUXLINE.sk

Kúpiť H4-LED na AUTOKELLY.sk Kúpiť H7-LED na AUTOKELLY.sk

Kúpiť H1-LED na ALZA.sk Kúpiť H4-LED na ALZA.sk Kúpiť H7-LED na ALZA.sk Kúpiť W5W-LED na ALZA.sk

Dalšie kroky PO nákupe a inštalácii LED žiaroviek

Štítok OSRAM Trust a štítok so značkou typového schválenia komponentu 27MD K-01897 (pre H1-LED), 27MD N-01863 (pre H4-LED) / 27MD N-01864 (pre H7-LED, H7-LED GEN 2, TRUCKSTAR H7-LED) nájdete na vonkajšej strane krabičky komponentu. U novších produktov sa nachádza vnútri krabičky a je identický s výrobným štítkom výrobcu.

Výrobný štítok výrobcu s kódom K2323 (pre H1), K2023 (pre H4), K1821 (pre H7), K2286 (pre W5W) nájdete vo vnútri krabičky komponentu.

KROKY PO NÁKUPE A INŠTALÁCII

Skontrolujte pravosť LED žiaroviek, nalepte výrobný štítok výrobcu, nalepte štítok so značkou typového schválenia komponentu a nakoniec nechajte svetlomety odborne skontrolovať a prípadne nastaviť

 • Naskenujte QR kód na nálepke OSRAM Trust na obale LED žiaroviek NIGHT BREAKER H1-LED/H4-LED/H7-LED/H7-LED GEN 2/W5W, TRUCKSTAR H7-LED alebo zadajte 7miestny kód do aplikácie OSRAM Trust.
 • Na svetlomet alebo v jeho blízkosti nalepte výrobný štítok výrobcu, na ktorom je uvedené číslo schválenia K2323 (pre H1), K2023 (pre H4), K1821 (pre H7) alebo K2286 (pre W5W) a logo OSRAM. Samolepku s výrobným štítkom výrobcu nájdete vnútri krabičky komponentu NIGHT BREAKER H1-LED/H4-LED/H7-LED/H7-LED GEN 2/W5W alebo TRUCKSTAR H7-LED.
 • Okolo prívodného kábla náhradného svetelného LED zdroja nalepte samolepku so značkou typového schválenia komponentu, na ktorom je uvedené číslo tohto schválenia - MD SR 27MD K-01897 (NIGHT BREAKER H1-LED), 27MD N-01863 (NIGHT BREAKER H4-LED), 27MD N-01864 (NIGHT BREAKER H7-LED/H7-LED GEN 2, TRUCKSTAR H7-LED). Samolepka so značkou typového schválenia komponentu sa nachádza na krabičke (u npvších produktov vnútri krabičky) komponentu NIGHT BREAKER H1-LED/H4-LED/H7-LED/H7-LED GEN 2, TRUCKSTAR H7-LED. V prípade W5W-LED sa vylepuje len výrobný štítok výrobcu s označením K2286 a 27MD K-1902 (NIGHT BREAKER W5W-LED), a to vždy v motorovom priestore, v blízkosti predných svetlometov.
 • Nakoniec nezabudnite: Každé vozidlo po montáži komponentu (náhradného LED svetelného zdroja NIGHT BREAKER H1-LED/H4-LED/H7-LED/H7-LED GEN 2/W5W-LED, TRUCKSTAR H7-LED) musí plniť príslušné technické požiadavky na montáž osvetlenia a odrazových skiel, preto po inštalácii LED žiaroviek v obi dvoch svetlometoch nechajte svetlomety odborne skontrolovať a nastaviť, aby ste zbytočne neoslňovali protiidúce vozidlá. LED žiarovky majú násobne väčšiu svietivosť ako žiarovky halogénové!
 • Šťastnú cestu!

Revolúcia na slovenských cestách

Legálna výmena halogénových žiaroviek za LED žiarovky H1, H4, H7 alebo W5W

Prvá skutočne legálna LED žiarovka OSRAM pre bežné použitie na pozemných komunikáciách vyvinutá jednotkou v oblasti automobilového osvetlenia. Nechajte si ju nainštalovať odborníkom priamo v servise alebo si ju zakúpte online.

Ako upgradovať - návod krok za krokom

Viac informácií o NIGHT BREAKER H1-LED

Viac informácií o NIGHT BREAKER H4-LED

Viac informácií o NIGHT BREAKER H4-LED MOTO

Viac informácií o NIGHT BREAKER H7-LED

Viac informácií o NIGHT BREAKER H7-LED GEN 2

Viac informácií o NIGHT BREAKER H7-LED GEN 2 MOTO

Viac informácií o TRUCKSTAR H7-LED

Viac informácií o NIGHT BREAKER W5W-LED

Technická podpora pre Slovensko

Obal komponentu NIGHT BREAKER H7 LED5

Návody a osvedčenia na stiahnutie

Na nás sa môžete spoľahnúť - až 5 rokov záruka OSRAM

Na všetky "LED žiarovky" NIGHT BREAKER LED a TRUCKSTAR LED (24V) sa vzťahuje 4-ročná záruka OSRAM odo dňa zakúpenia. Na "LED žiarovky" NIGHT BREAKER LED a TRUCKSTAR LED (24V), ktoré boli zakúpené a nainštalované v odbornom servise, sa vzťahuje jeden rok záruky navyše, čo znamená až 5 rokov záruky OSRAM.

Spoločnosť OSRAM a.s. poskytuje na LED žiarovky NIGHT BREAKER H1-LED/H4-LED/H7-LED/W5W-LED, NIGHT BREAKER H7-LED GEN 2, TRUCKSTAR H7-LED zakúpené na Slovensku, nadštandardnú záruku 4 roky na výrobné chyby pri nekomerčnom používaní produktu. Dátum nákupu bude preukázaný daňovým dokladom (pokladničný blok, faktúra) v slovenčine, preukazujúcim nákup LED žiaroviek NIGHT BREAKER H1-LED/H4-LED/H7-LED/W5W-LED, NIGHT BREAKER H7-LED GEN 2, TRUCKSTAR H7-LED vystaveným predávajúcim so sídlom alebo miestom podnikania v Slovenskej republike. Ďalší rok záruky navyše poskytne OSRAM v prípade, že náhrada halogénových žiaroviek H1/H4/H7/W5W za NIGHT BREAKER H1-LED/H4-LED/H7-LED/W5W-LED, NIGHT BREAKER H7-LED GEN 2, TRUCKSTAR H7-LED bola vykonaná v odbornom autoservise v SR, ktorý následne skontroluje a prípadne nastaví aj svetlomety vozidla. Montáž v autoservise treba opäť preukázať daňovým dokladom.

Poznámka: Udávaná doba životnosti NIGHT BREAKER H1-LED/H4-LED/H7-LED, NIGHT BREAKER H7-LED GEN 2, TRUCKSTAR H7-LED (Tc) je 2500 h, W5W-LED (Tc) = 3000 h. Koľko rokov bude LED žiarovka slúžiť, záleží teda na počte kilometrov najazdených s rozsvietenými svetlami.

Viac o záručnom procese na NIGHT BREAKER LED

Viac o záručnom procese na TRUCKSTAR LED (24V)

Vymeniť bežné halogénové autožiarovky za LED – takto jednoduché to je

Kliknutím zobrazíte inštalačné videá

Tu zistíte, či sú LED žiarovky NIGHT BREAKER LED alebo TRUCKSTAR LED schválené na použitie vo vašej krajine a pre vaše vozidlo a či je na inštaláciu potrebné použiť aj ADAPTÉR LEDriving alebo dve jednotky SMART CANBUS LEDriving. Pred inštaláciou sa zoznámte s návodom na použitie: Stiahnuť návod pre NIGHT BREAKER H1-LED (PDF) Stiahnuť návod pre NIGHT BREAKER H4-LED (PDF) Stiahnuť návod pre NIGHT BREAKER H7-LED (PDF) Stiahnuť návod pre NIGHT BREAKER W5W-LED (PDF) Stiahnuť návod pre TRUCKSTAR H7-LED (PDF)

Žiarovky si môžete do väčšiny automobilov ľahko nainštalovať sami, stačí iba trochu zručnosti a skúseností. V našich inštruktážnych filmoch vám ukážeme, ako správne postupovať pri inštalácii krok za krokom.

V miestnom autoservise vám pochopiteľne ponúknu komplexné služby pre údržbu automobilu a odborne vám žiarovky nainštalujú.

Inštalácia NIGHT BREAKER H7-LED do vozidla VW Polo

Inštalácia NIGHT BREAKER H7-LED do vozidla BMW 2

Rozdiel, ktorý poznáte vždy, keď zasadnete za volant

Neváhajte a vymeňte halogénové žiarovky za LED žiarovky!

Halogénové autožiarovky alebo NIGHT BREAKER LED / TRUCKSTAR LED?

To je jasné!

Máte nejaké ďalšie otázky?
Odpoveď možno nájdete v časti Najčastejšie otázky a odpovede:


 • Prvá náhradná LED žiarovka spoločnosti OSRAM schválená na použitie v cestnej premávke na Slovensku1
 • Až o 230 % viac jasu2
 • Až 5-krát dlhšia životnosť3

1 Schválený LED svetelný zdroj H1/H4/H7 pre rôzne krajiny. Pred nákupom si tu overte dostupnosť vo vašej krajine, pre vaše vozidlo a podmienky použitia.
2 V porovnaní s minimálnou požiadavkou ECE R112. Okrem toho navyše o 50 % menšie oslnenie.
3 V porovnaní s halogénovými žiarovkami.

Spoločnosť OSRAM ponúka svojim zákazníkom takzvaný program dôvery, ktorý vám garantuje nákup originálneho LED výrobku OSRAM. Vďaka tomuto programu môžete odhaliť falzifikáty. Ďalšie podrobnosti nájdete tu: Program OSRAM Trust

Konštrukcia LED žiaroviek OSRAM NIGHT BREAKER LED a OSRAM TRUCKSTAR LED je jedinečná unikátnym spojením dvoch funkcií – „odvodu tepla“ a „optimálnou konštrukciou“. Telo svetelného zdroja je osadené ľadkou kompaktnej veľkosti pre dosiahnutie optimálne presnej montáže do svetlometu a výborných svetelno-technických parametrov.

Okrem toho sú LED žiarovky odolné proti vibráciám, ktorým sú vystavené, napríklad od nerovného povrchu vozovky.

Za každý výrobok OSRAM hovorí jeho kvalita a výkonové parametre. Kopírovanie výrobkov bohužiaľ dosiahlo takú úroveň, že je ťažké vizuálne rozlíšiť originál od falzifikátu.

Spoločnosť OSRAM preto integrovala do svojho výrobného procesu bezpečnostné prvky, ktoré umožňujú overiť pravosť vašich žiaroviek on-line v dvoch jednoduchých krokoch.

Spoločnosť OSRAM poskytuje na všetky LED žiarovky NIGHT BREAKER LED a TRUCKSTAR LED štvorročnú záruku. Jeden rok záruky navyše je možné získať, ak sú LED žiarovky zakúpené a inštalované v odbornom servise. Viac informácií nájdete: tu.

Schvaľovanie LED žiaroviek pre použitie v cestnej premávke je pri každom modeli vozidla spojené s rozsiahlou administratívou. V tejto chvíli preto nedokážeme uviesť konkrétny časový odhad. Spoločnosť OSRAM však neustále pracuje na ďalšom vývoji.

Schvaľovanie LED žiaroviek NIGHT BREAKER LED a TRUCKSTAR LED pre použitie v cestnej premávke je pri každom modeli vozidla spojené s rozsiahlou administratívou. V tejto chvíli preto nedokážeme uviesť konkrétny časový odhad. Spoločnosť OSRAM však neustále pracuje na ďalšom vývoji. Aktuálny zoznam krajín a vozidiel nájdete vždy tu.

Schválenie v iných krajinách sa odvíja od konkrétnej právnej situácie v danej krajine a od toho, v akej miere uznávajú homologáciu. Spoločnosť OSRAM nemôže v tomto ohľade urobiť žiadne všeobecne platné vyhlásenie. Aktuálny zoznam krajín si môžete pozrieť tu.

 • Na svetlomet alebo do motorového priestoru v blízkosti svetlometu nalepte dodanú samolepku výrobného štítku výrobcu, na ktorom je uvedené číslo ABG: K2323 (pre H1), ABG: K2023 (pre H4) alebo K1821 (pre H7) a logo OSRAM. Samolepku s výrobným štítkom výrobcu nájdete vnútri krabičky náhradného LED svetelného zdroja NIGHT BREAKER LED alebo TRUCKSTAR LED.
 • Okolo kábla vedúceho zo svetelného LED zdroja ku konektoru nalepte samolepku so značkou typového schválenia komponentu, na ktorom je uvedené číslo schválenia komponentu MD SR 27MD K-01897 (NIGHT BREAKER H1-LED), MD SR 27MD N-01863 (NIGHT BREAKER H4-LED) alebo 27MD N-01864 (NIGHT BREAKER H7-LED, NIGHT BREAKER H7-LED GEN 2, TRUCKSTAR LED). Samolepka so značkou typového schválenia komponentu sa nachádza na krabičke komponentu NIGHT BREAKER H1-LED/H4-LED/H7-LED/H7-LED GEN 2, TRUCKSTAR H7-LED.
 • Vylepenie štítkov je pre legálne použitie náhradných LED svetelných zdrojov povinné .

V takom prípade sa obráťte na náš zákaznícky servis. O homologizácii neprídete.

U vozidiel, ktoré sú oficiálne schválené pre inštaláciu LED žiaroviek NIGHT BREAKER LED a TRUCKSTAR LED, boli LED žiarovky schválené podľa normy ECE R112. U vozidiel, ktoré nie sú v zozname kompatibility spoločnosti OSRAM, môže mať inštalácia žiaroviek a ich používanie v cestnej premávke za následok stratu technického preukazu a poistného krytia.

Nie, zákony krajiny, v ktorej je vozidlo zaregistrované, platia aj v zahraničí. To znamená, že nie je možné mať výhrady k vozidlu v krajine, v ktorej nie je zaregistrované. Výnimkou sú krajiny s ľavostrannou prevádzkou (napr. Veľká Británia). Tu musí vodič vrátiť do vozidla halogénové žiarovky, aj keď bude jeho vozidlo zaregistrované v krajine, v ktorej má vodič trvalé bydlisko.

Spoločnosť OSRAM nepredpokladá, že by sa objavili otázky zo strany staníc technickej kontroly alebo polície. Avšak, ak by takáto situácia nastala, môžete sa so žiadosťou o pomoc obrátiť buď emailom na zákaznický servis spoločnosti OSRAM.

Homologizačné číslo svetlometu sa nachádza priamo na svetlomete - buď na prednom skle, alebo na zadnom krytu, prípadne na nálepke na krytu svetlometu. Príklady umistnenia homologizačného čísla nájdete tu Zodpovedajúce schvaľovacie číslo svetlometov musí pre legálnu inštaláciu byť zhodné so zoznamom kompatibility.

Vo väčšine prípadov sú pre H7 schválené stretávacie svetlá. V niektorých prípadoch sú schválené aj diaľkové svetlá. Vo väčšine prípadov sú pre H1 schválené diaľkové svetlá. V prípade H4 ide vždy o stretávacie a diaľkové svetlá súčasne. Podrobnosti nájdete v zozname kompatibility.

Každé vozidlo po montáži komponentu (náhradného LED svetelného zdroja NIGHT BREAKER LED alebo TRUCKSTAR LED) musí plniť príslušné technické požiadavky na montáž osvetlenia a odrazových skiel, preto po inštalácii LED žiaroviek v obi dvoch svetlometoch nechajte svetlomety odborne skontrolovať a nastaviť v autoservise, aby ste zbytočne neoslňovali protiidúce vozidlá. LED žiarovky majú násobne väčšiu svietivosť ako žiarovky halogénové!

V prípade akýchkoľvek otázok kontaktujte prosím zákaznický servis spoločnosti OSRAM. Je možné, že na inštaláciu LED žiaroviek bude potrebné použiť príslušenstvo.

Na inštaláciu a legálne použitie LED žiaroviek v rôznych typoch automobilov môže byť potrebné inštalovať aj adaptér (LEDriving Adapter), rezistor (LEDriving Smart Canbus) alebo gumovú krytku (LEDriving Cap). Upozornenie: iba originálne príslušenstvo OSRAM v spojení s LED žiarovkami NIGHT BREAKER LED a TRUCKSTAR LED je schválené pre použitie v cestnej premávke.

Spoločnosť OSRAM ponúka svojim zákazníkom zoznam vozidiel podľa krajiny s podrobným prehľadom príslušných modelov vozidiel, testovaných svetlometov a požadovaného montážneho príslušenstva.

Rezistory LEDriving Smart Canbus sa líšia podľa konkrétneho typu vozidla.

Áno, pretože inak schválenie pre prevádzku na pozemných komunikáciách neplatí.

Montážne príslušenstvo ponúkané spoločnosťou OSRAM otestovali oficiálne skúšobné ústavy v kombinácii s LED žiarovkami a svetlometmi a toto príslušenstvo je výslovne požadované na získanie schválenia pre prevádzku na pozemných komunikáciách.

Homologácia je garantovaná výlučne v spojení s rezistorom LEDriving Smart Canbus, prípadne LEDriving Error Canceler, pokiaľ je tak uvedené v zozname kompatibility vozidiel.

Spoločnosť OSRAM vykonala požadované skúšky elektromagnetickej kompatibility, ktoré úspešne splnila (podľa ECE R10).

Nie, rezistor LEDriving Smart Canbus vyvinutý spoločnosťou OSRAM má v sebe zabudovanú aj ďalšiu potrebnú elektroniku.

Áno, v týchto prípadoch je otočená poloha svietidla správna na dosiahnutie najlepšieho výkonu.

Upozornenie na použitie:
Prechodom z halogénových žiaroviek na LED žiarovky môže dôjsť k zmenám v procese odmrazovania a odhmlievania svetlometov.

1 Platí iba pre príslušné krajiny, v ktorých je LED žiarovka homologovaná, a pre modely vozidiel a funkcie svetiel na aktuálnom zozname kompatibility. Presné podmienky nájdete tu.
2 V porovnaní s minimálnymi požiadavkami ECE R112. O 50% menšie oslnenie.
3 V porovnaní s halogénovými žiarovkami
4 Viac informácií o záruke OSRAM OSRAM záruka
5 Schválená je iba kombinácia LED žiaroviek OSRAM NIGHT BREAKER LED / TRUCKSTAR LED v spojení s oficiálnym príslušenstvom OSRAM LEDriving ADAPTER a LEDriving SMART CANBUS (ak je vyžadované). V prípade použitia iných kombinácií ide o nelegálne použitie, môže hroziť trvalé poškodenie elektroinštalácie vášho vozidla a krátenie poistného plnenia!
6 Použitie LEDriving SMART CANBUS je nutné v závislosti od vybavenia vozidla pre elimináciu chybového hlásenia na palubnom počítači.
7 Schválené sú aj "obytné vozidlá na špeciálne účely a iné triedy/typy, ktoré získali schválenie a ktorých svetlomety sú schválené s príslušným číslom schválenia". Toto schválenie sa vzťahuje na obytné vozidlá týchto výrobcov: Hymer, LMC, ktoré spĺňajú kritériá.
8 Nainštalujte kryt svetlometu podľa pokynov výrobcu
9 Do konca výroby
10 Nevhodné pre vozidlá s palubným napätím 6V/24V (okrem TRUCKSTAR LED 24V)